Biokominek CUBE

BIOKOMINKI

Cena:3900.00PLN
Dostępny
 
Szkło zostaje przeciwstawione żywiołowi ognia. Pozostaje w opozycji. Jest kontrą dla miękkich płomieni. Zamyka ogień niejako w ramach, ograniczając go i ujarzmiając. Pozostaje w ofensywie.
 
IDEA PROJEKTU - NEOPLASTYCYZM
 
Projekt zwraca się ku idei neoplastycyzmu. Projektując formę biokominka, staraliśmy się zawrzeć w jej bryle teorię Mondriana, stosując się do jej zasad. Naszym celem było skonstruowanie czystej, pełnej równowagi kompozycji złożonej z pionów i poziomów zgodnie z ideą nurtu. Poszukiwaliśmy środków plastycznych, które w formie biokominka oddać mogą jej założenia. Poprzez coraz dalej posuniętą eliminację przypadkowości koloru i bryły oraz detali dochodziliśmy do syntezy – formy, która oddawałaby założenia nurtu. Operujemy kierunkami zgodnie z ideą neoplastycyzmu Mondriana. Poziom występuje jako symbol statyczności, a pion jako dynamiki. Kąt prosty jest symbolem równowagi, kontrastów pionu i poziomu. W naszym projekcie, obie zarówno horyzontalna jak i wertykalna linia biokominka są jednakowej długości, aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie równowagi. Dopełnia i potęguje ten zabieg dodatkowe zastosowanie formy sześcianu jako bryły, która jest złożona z kątów wyłącznie prostych. Kolorystyka skłania się ku barwom czystym. Ograniczona jest do dwóch zasadniczych barw żółtej i czerwonej. Zgodnie z ideą czerwień symbolizująca kąt prosty, zastosowana została w bryle sześcianu. Żółć, którą neoplastycyści określają jako „promieniującą”, zastosowaliśmy w elemencie konstrukcyjnym zewnętrznej części kominka – mocowaniu. Oddziałuje ona bezpośrednio na motyw graficzny, wykonany w postaci matu na szybie. Barwa błękitna „opadająca”, która w teorii neoplastycyzmu odpowiada linii poziomej, nie występuje bezpośrednio w bryle biokominka. Pojawia się ona po zapaleniu. W początkowym stadium spalania bioetanolu (paliwa stosowanego w ekokominkach), płomień jest błękitny i stopniowo opadając przeradza się w barwę czerwoną. Aktywnie działające barwy, są zneutralizowane przez czerń wyrażającą przestrzeń i symbolizującą materię. Całość dopełnia rytm pionów i poziomów w postaci matu na szybie.
 
BIOKOMINEK OPIS PRODUKTU 
 
Jest to urządzenie bezpieczne, z przeznaczeniem do każdego pomieszczenia, niewymagające żadnych instalacji. Biokominek jest bezwonny. Nie wydziela dymu. Nie pozostawia sadzy ani popiołu. Spalanie jest całkowicie czyste. Pochodne spalania to: para wodna i CO2 w ilościach zbliżonych, do tych wydychanych przez człowieka. Ciepło pozostaje w pomieszczeniu, a nie ucieka przez komin. Nie potrzeba przechowywać drewna czy węgla. Jest mobilny, łatwy i bezpieczny w użytkowaniu. To innowacyjna konstrukcja, stosowana wewnątrz pomieszczeń posiadających tradycyjny system wentylacji, nie wymaga komina do odprowadzania spalin. Czas palenia uzależniony jest od ilości paliwa. Ogień wygaszany jest przy odcięciu dopływu tlenu, specjalną zasuwą.
 
Biokominek zwiększa walory estetyczne przestrzeni. Jest to zasługa występowania prawdziwego, żywego ognia oraz wzornictwa. Pomieszczenie nabiera nowoczesnego charakteru i elegancji.
 
OPIS PRZEZNACZENIA: lokale mieszkalne, usługowe, gastronomiczne czy hotele, celem uatrakcyjnienia wnętrz widokiem żywego ognia; szczególnie w przypadkach, gdy nie ma bezpośredniego podłączenia do komina lub gdy wiąże się to ze znacznymi kosztami,
 
ATUTY PRODUKTU: oryginalność, atrakcyjność wizualna, wygoda korzystania, funkcjonalność, brak kosztów instalacji, mobilność, brak dymu, sadzy, popiołu, ekologiczność
 
WSKAZANIE FUNKCJI: dogrzewająca, dekoracyjna
 
PARAMETRY PRODUKTU: 300 x 500 x 800 mm
 
ZASTOSOWANE MATERIAŁY: stal malowana proszkowo 3 mm, szkło ceramiczne ROBAX odporne na wysoką temperaturę, kwasoodporne palenisko 1 L pojemności
 
MOC: 1,5 KW
WAGA: ok. 50 kg
POJEMNOŚĆ PALNIKA: 1 L
CZAS SPALANIA BIOETANOLU: 2,5-5 godzin (w zależności od szer. otwarcia zasuwy)
ZUŻYCIE POWIETRZA: 1,5 m3/h 
 
TRANSPORT: Koszty transportu w zależności od miejsca docelowego ustalone będą indywidualnie. Do transportu szyby zostaną odmontowane od bryły kominka do samodzielnego montażu. 
 
Biokominek będący przedmiotem oferty został zaprojektowany i wykonany na potrzeby realizacji części pracy dyplomowej w 2011 r. Palenisko biokominka posiada ślady użytkowania - odpalany wyłącznie na potrzeby ekspozycji dyplomowej. Na życzenie Klienta można domówić nowy palnik (po pierwszym użytkowaniu będzie nosił znamiona użytkowania jak palnik zamontowany obecnie koszt ok. 350 PLN). 
 
Inne nasze projekty biokoinków dostępne są na stronie neofire.pl, dla której świadczyliśmy usługi wzornictwa przemysłowego.
 
 
 • Biokominek
  Biokominek
 • Biokominek
  Biokominek
 • Biokominek
  Biokominek
 • Biokominek
  Biokominek
 • Biokominek
  Biokominek
 • Biokominek
  Biokominek
 • Biokominek
  Biokominek
 • Biokominek
  Biokominek